Hakkımızda

Hakkımızda

Kibar Holding bünyesinde 2007 tarihinde kurulan Assan Yapı A.Ş. inşaatın her alanında hizmet vermek amacıyla sektöre hızlı bir giriş yapmıştır. İstanbul Tuzla'daki merkez ofiste hizmet veren Assan Yapı A.Ş. çağın bütün teknolojilerini kullanarak her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir.

Şirket ilk olarak “ Assan Yapı - Kurtköy Konutları “ ile faaliyete başlamıştır. Pendik - Kurtköy Konutları’nın yapımı 2009 yılında tamamlanmış olup yaşam başlamıştır.

Tuzla'da yer alan “Asım Kibar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi“ , Tuzla Belediyesi “Semiha Kibar Sosyal Tesisleri” ve Tuzla “Semiha Kibar Öğretmen Evi” projeleri tamamlanarak hizmete girmiştir.

Tuzla İlçesi, Aydınlı Mahallesi’nde 110.000 dönüm üzerine kurulacak olan Tuzla Belediyesi “Şelale Park” projesi tamamlanmak üzeredir.

Kibar Holding kuruluşlarından yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum ’un Kocaeli Dilovası Tesisleri’nde üretim yapan 26.000 m²’lik fabrika inşaatı tamamlanarak hizmete sunulmuştur. Mevcut yapıların revizyonlarını tamamlayarak 2013 yılı içerisinde 13.000 m² kapalı alana sahip Boya Hattı Tesisi devreye alınmıştır.

Assan Hanil Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. adına Kocaeli bölgesinde inşaat faaliyetleri yürütülmekte olan « Ek Üretim Tesisi» projesine 07.08.2012 tarihi itibari ile başlanmıştır. 12.150 m2 inşaat alanı ve yaklaşık 11.500 m2 açık otopark içeren proje yaklaşık 8 aylık süreçte tamamlanmıştır. Assan Hanil Ek Üretim Tesisi 6 bölümden oluşmaktadır. Birinci etabı tamamlanmış olan projenin ikinci etabı ise yaklaşık 6.200 m2 kapalı stok sahası olup tamamlanarak devreye alınmıştır.

Sürekli yenilenen, teknolojiyi yakından takip eden, projeleri, idari ve teknik personeliyle inşaat sektöründe kısa sürede güçlü bir yer edinen Assan Yapı A.Ş. ilk günkü azim ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir.