Tuzla'ya Değer Katan Şelale Park

Tuzla'ya
Temmuz, 2013

Tuzla’ya değer katan projelerden biri olan Şelale Park, 110 bin m² alana sahip içerisinde projeye adını veren şelale, gemi restoran, kafeterya, amfi tiyatro, çarşı, mescit, çocuk müzesi, planetaryum, go kart, lunapark, erkek ve bayan kapalı yüzme havuzları spa ve dinlenme merkezi bulunan İstanbul’umuz ve bölgemizin en güzel yaşam alanlarından biri olmaya adaydır. Böylesine güzel bir projeyi hayata geçirmek adına çalışmalarımız devam ediyor.

Şelale Park’a girişinizle sizi yemyeşil bir dünya karşılıyor. 200’den farklı çeşitte bitki ve çalı türü bulunan Şelale Park’ta birbirinden güzel çiçek kokuları içerisinde hem doğal bir ortamda bulunduğunuzu hissedecek hem de ailenizle hoşça vakit geçirebileceksiniz.

Yaklaşık 1500 kişi oturma kapasitesine sahip amfi tiyatro, düzenlenecek her türlü sanatsal-kültürel etkinlik, konser ve şenliklerde kullanılacak ve Tuzla’nın sosyal ve kültürel yaşamı da canlanacak. Yaklaşık 1500 metrekare oturum alanına sahip olan amfi tiyatronun alt kısımları depo olarak kullanılmakta olup ön tarafında kulis bulunmaktadır.

1250 m² oturum alanına sahip bodrum ve zemin kat olmak üzere iki kattan oluşan yapının bodrum katı bowling salonu olarak tasarlanmış zemin kat ise buz pisti olarak kullanılması amaçlanmıştır. Bodrum kat tamamıyla, zemin kat kısmen yer altında kalacak şekilde inşa edilmiştir.

800 m² alana sahip kafeterya yorulan ziyaretçilerin çay kahve molası verebileceği uğrak bir mekan olacaktır. Kafeteryanın arkasında bulunan çocuk oyun alanı sayesinde çocuklarımız güvenli ve huzurlu ortamda keyifle oyunlarını oynayıp ebeveynleri de sağlıklı bir yaşam için fitness aletlerini kullanabileceklerdir.

Projeye adını veren şelaleden akan sular gemi şeklindeki restoranı sararak geminin yüzer şekilde görünmesini sağlayacak ve parka bambaşka bir ahenk katacaktır. Gemi restoranın üst terasında ziyaretçiler keyifle yemeklerini yerlerken bir yandan da suyun sesiyle huzur bulacaklardır. Gemi restoran bodrum ve zemin olmak üzere iki kattan oluşmaktadır. Bodrum kat mutfak ve depo olarak tasarlanmıştır.

Çarşılar ön ve arka olmak üzere toplam 28 dükkan olarak inşa edilmiştir. Toplam oturum alanı 4000 m² olup üst terasları da kullanıma uygun şekilde yapılmıştır.

Şelale Park’ta 350 m² alana sahip bir de mescit bulunmaktadır.

350 m² alana sahip yarısı yer altında tek katlı çocuklara yönelik çocuk müzesini içinde barındıran Şelale Park’ta her türlü sosyal ve kültürel aktiviteye katılabileceksiniz.

900 m² alana sahip 3 katlı bir yapı olan planetaryum(gök gözlemevi) gençlerin keyifli vakit geçirerek yeni bilgiler öğrenebilecekleri ve keşifler yapabilecekleri olanaklar da sağlayacaktır.

Gezi ve dinlenme alanlarının yanı sıra eğlence ve sosyal etkinlik alanları ile de bölgede benzeri bulunmayan Şelale Park içerisinde, çocuklarımız için trafik köyü lunapark ve çeşitli oyun alanları da bulunuyor.

Erkek ve bayanlar olmak üzere yarı olimpik yüzme havuzları sayesinde şehrin sıkıntı ve stresini yüzerek üzerinizden atacak , dinlenme ve spa merkezinde rahatlama imkanını bulabileceksiniz. İstanbul’da yaşayanların ferah bir ortamda ailece gezip eğleneceği konsept ve çevre düzenlemesiyle Anadolu yakasında bir ilk olan Şelale Park, gerek toplu taşıma ile gerekse de kişisel araçlarla kolay ulaşılabilen bir lokasyonda olması sayesinde, ziyaretçilerine şehrin içinde ama şehir stresinden uzak bir dinlenme keyfi sunacak.